بهترین ماست برای افراد دیابتی کدام است؟

دیابت
رژیم آنلاین برای دیابت
بهترین ماست برای افراد دیابتی

ماست

ماست یک ماده غذایی بسیار مقوی برای صبحانه یا یک میان وعده ساده می باشد.

اگر ماست با شیرین کننده های مصنوعی شیرین نشده باشد و یونانی نیز نباشد میزان کربوهیدرات آن کم و پروتئین آن بالا است. 

ماستی با این ویژگی مانند دیگر منابع کربوهیدرات باعث افزایش قند خون در بیماران دیابتی نخواهد شد.

در این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد که بهترین ماست برای افراد دیابتی کدام است؟

تحقیقات در این باره چی می گویند؟

غذاهای تخمیری مثل ماست حاوی باکتری های مفیدی مانند پروبیوتیک می باشد. پروبیوتیک نشان داده است که سلامت روده را بهبود می دهد.

تحقیقات بر روی سلامتی روده در حال ادامه است اما باکتری های روده نقش مهمی در سلامتی انسان بازی می کنند از جمله چاقی و دیابت.

تحقیقات اخیر نشان داده اند که مصرف ماست ممکن است باعث کاهش سطح گلوکز، مقاومت انسولین و فشار خون سیستولیک گردد.

در تحقیقاتی که اخیرا نتایج آن ها منتشر شده است به این نتیجه رسیده اند که  استفاده از ماست در رژیم غذایی ریسک ابتلا به دیابت نوع دوم در افراد سالم و بزرگسالان مسن تر را کاهش می دهد.

بهترین ماست برای افراد دیابتی
بهترین ماست برای افراد دیابتی

هنگام خرید ماست باید به چه نکاتی توجه کرد؟

کالری و کربوهیدرات ممکن است در دیگر موارد خود را پنهان کنند مانند آبنبات، آجیل و گرانولا. این ترکیبات سبب افزایش قند خون می شوند.

بهترین گزینه برای شما این است که ماست مورد علاقه خود را انتخاب کنید آنگاه طعم ها و خوراکی های خودتان را به آن اضافه کنید. با این کار می توانید میزان قند اضافه شده به ماست را کنترل کنید.

می توانید ماست را با تمشک و تکه های بادام مخلوط کنید. همچنین می توانید دانه های کتان یا چیا و توت فرنگی را با ماست مخلوط کنید.

متخصصان افراد دیابتی و مقاوم نسبت به انسولین را در مورد شیرین کننده های مصنوعی بیشتر مورد خطاب خود قرار می دهند.

درحالی که ابتدا تنها هشدار استفاده از شیرین کننده های مصنوعی به خاطر حفاظت از دندان ها و وزن بود اما تحقیقات اخیر نشان داده اند که شیرین کننده های مصنوعی میتواند موجب چاقی و تغییر در باکتری های روده ای شوند.

فواید ماست بر سلامتی چیست؟

ماست از شیر درست می شود. بنابراین افرادی که ماست می خورند، یک دوز پروتئین حیوانی (حدود 9 گرم در هر 170 گرم) ، به علاوه مواد مغذی دیگری که در خوراکی های لبنی وجود دارد مثل کلسیم، ویتامین B2،ویتامین B12،پتاسیم و منیزیم، خواهند گرفت.

  • دنبال ماست های دارای باکتری های فعال و پروبیوتیک باشید:

برای اینکه مطمئن شوید ماستی که مصرف می کنید پروبیوتیک است، لیبل اش را چک کنید. بیشتر برندها یک تصویر گرافیکی دارند که روی آن نوشته شده “باکتری های زنده و فعال”.

اگر می خواهید بدانید حاوی کدام نوع باکتری را ست، مجدد به لیبل نگاه کنید، بسیاری از برندها در زیر لیست مواد تشکیل دهنده، باکتری های خاص موجود را آورده اند. باکتری های متفاوت، خواص متفاوتی هم دارند.

  • گروه ماست های همراه با تخم کتان:

این را یک عادت کنید که روی ماستتان یک قاشق غذاخوری تخم کتان بریزید. یک قاشق غذاخوری از تخم کتان، حدود 3 گرم فیبر و تقریبا 2 گرم امگا3 گیاهی سالم به آن اضافه می کند.

بهترین ماست برای افراد دیابتی
بهترین ماست برای افراد دیابتی

بهترین نوع ماست کدام است؟

یونانی یا ایسلندی ؟

ممکن است تصورکنیدکه یکنوع ماست نسبت به بقیه برای افراد دیابتی مناسبتر است. پاسخ این است که تمام انواع ماست برای دیابت مناسب هستند.

یونانی

برخلاف ماست های معمولی، ماست یونانی حذف مایع آّب پنیر و لاکتوز را به حداقل میرساند. اینکار موجب ضخیم تر و خامه ای تر شدن ماست میشود.

خبرخوب برای بیماران دیابتی این است که ماست یونانی فاقد شیرین کننده مصنوعی، ۲ برابر ماست های معمولی حاوی پروتئین و نصف آنها حاوی کربوهیدرات میباشد.

اگرچه، ماست یونانی۳ برابر ماست های معمولی حاوی چربی میباشد. اگر خوردن چربی برای شما یک نگرانی محسوب میشود از ماست های کم چربی یا فاقد چربی یونانی استفاده کنید.

ایسلندی

ماست ایسلندی ضخیم تر و مقدار بیشتری پروتئین دارد.

یک ویژگی اضافی ماست ایسلندی این است که به طور سنتی از شیر تهیه میشود و مقدارچربی کمتری دارد.

اگرچه ماست ایسلندی میتواند از انواع مختلف شیر تهیه شود.

برای دریافت رژیم دیابت اینجا کلیک کنید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست